Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : nurs LOKMAN HEKİM ORGANİK MENEKŞE YAĞI 20 ML

nurs LOKMAN HEKİM ORGANİK MENEKŞE YAĞI 20 ML 

Vücut bakımı, saç bakımı, cilt bakımı ve ağrı semptomlarında etkili bir doğal ilaç olan menekşe yağı

Menekşe yağını kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de kullanım şeklidir. Menekşe yağını içmemeli ve katıksız bir şekilde direk olarak cilde sürmemelisiniz. Menekşe yağını zeytinyağı ve su ile incelterek cildinize uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda diğer taşıyıcı yağlar ile incelterek kullanmanız önerilmektir. Ancak pamuğa damlattığınız az miktarda menekşe yağını cildinize uygulayabilirsiniz. Alerjiniz olup olmadığını anlamak veya herhangi bir tahrişi önlemek adına elinizin üstünde denemeden kullanmayınız.


Nemlendirici özelliği bulunan menekşe yağı, özellikle kuru ve hassas ciltlerde kullanılmaktadır. Ciltteki tahrişlerin ve kızarıkların tedavisinde olumlu yönde sonuçlar veren menekşe yağı, taşıyıcı yağ takviyesi yapılmadan bol bol cilde sürülmemelidir. Cildi nemlendiren menekşe yağı aynı zamanda pürüzsüz ve yumuşak bir cilt yapısına kavuşturur. Birçok cilt hastalıklarına karşı koruyucu etki sağlarken aynı zamanda cildi bakteri ve mikroplardan arındırır.

?? Cilt sağlığına faydalarıyla bilinen doğal menekşe yağı

Cildin daha sağlıklı ve bakımlı görünüme kavuşmasını sağlarken aynı zamanda akneye karşı etkili bir tedavi imkanı sağlar. Gözenekleri küçültür ve cildi sıkılaştırır. A ve C vitamini bakımından oldukça zengin olan menekşe yağının cilt sağlığına faydalarından biri de sedef hastalığı, egzama, dermatit ve uyuz gibi hastalıklara karşı koruma ve direnç sağlamasıdır. Birçok ilacın ve bakım ürünlerinin içeriğinde yer alan menekşe yağını bu tip hastalıkların tedavisinde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. 

Menekşe yağı, saçların parlak, bakımlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Aynı zamanda kuru ve yıpranmış saçları besleyerek nemlendirir. Oldukça sık rastlanılan saç problemlerinin başında şüphesiz ki saç dökülmeleri ve kepeklenme sorunu gelmektedir. Menekşe yağı ise bu sorunların önüne geçer. Besleyici, nemlendirici ve arındırıcı özelliğe sahip olan menekşe yağını direk olarak saçınıza sürmeniz önerilmemektedir.

?? Saç sağlığına faydalarıyla bilinen doğal menekşe yağı

Tatlı badem yağı incelttikten sonra masaj yaparak saçınıza uygulamanız olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olur. Düzenli ve doğru kullanım ile kısa sürede istenilen sonucu alabilirsiniz. Çevre koşulları ve kullanım şekilleri nedeniyle zamanla yıpranan saçlarınızın bakımını menekşe yağı ile yapabilirsiniz. Saçlarınızın canlanmasını sağlarken aynı zamanda güneş, deniz suyu ve saç şekillendiriciler nedeniyle yıpranan saçların bakımında kullanabilirsiniz. Ağrı kesici ve rahatlatıcı özelliğiyle bilinen menekşe yağı, romatizma, baş ağrısı ve bronşit gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Burkulmaya veya iltihaplanmaya dayalı ağrılarda menekşe yağı ile ağrınızı dindirebilir, hatta düzenli kullanım ile iltihabı azaltabilirsiniz. Sinüzit ağrısı, baş ağrısı ve romatizma ağrılarında düzenli olarak kullanılan menekşe yağı ağrıların azalmasına ve romatizma ağrılarına neden olan iltihabın azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sinüzit tedavisinde etkili bir sonuç almak için sıcak suya birkaç damla menekşe yağı damlatarak buharını soluyabilirsiniz.

?? Ağrı kesici özelliğiyle bilinen doğal menekşe yağı


Astım, epilepsi ve hepatit hastalarının menekşe yağı kullanmaları önerilmemektedir. Aynı zamanda migren hastalarının menekşe yağı kullanmaları migren ataklarını tetikleyebilir. Bu nedenle hafif ve strese dayalı baş ağrılarında menekşe yağı kullanımı önerilmektedir. Menekşe yağı kullanımından önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Herhangi bir yan etki söz konusu olduğunda vakit kaybetmeden doktora başvurunuz.  


Menekşe Yağı Nedir?

Vücut sağlığı açısından birçok alanda fayda sağlayan menekşe yağının çok fazla duyulmamasının nedeni ise hint yağı ve argan yağı gibi kolay bulunabilen ve temin edilebilen yağlardan olmamasıdır. Bu nedenle ismi çok fazla duyulmamıştır. Kurutulmuş menekşe çiçeklerinden ve yapraklarından elde edilen menekşe yağı kimi zaman inceltilerek de kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise daha uygun fiyatla satışa sunmaktır. Fiyat oranının yanı sıra uçucu bir yağ olan menekşe yağı, diğer uçucu yağlarda olduğu gibi katıksız, yani tek başına kullanılmamaktadır. Aksi halde çeşitli cilt tahrişlerine neden olabilir.

www.zaferduztepe.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

NURS LOKMAN HEKİM

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor